Podvečerní meditace a arteterapie

Motto: "Budou uspokojeny potřeby těla, ale nejen to - bude uspokojeno něco vyšší a větší, než je tělo, budou uspokojeny některé hluboké potřeby vědomí." (Osho: Oranžová kniha)

Milé ženy,

dovoluji si vás pozvat na podvečery s aktivními meditacemi, bioenergetickým cvičením, trochou tance a arteterapií.

Bioenergetická cvičení pomáhají, mimo jiné, odstranit chronická svalová napětí. Před samotnou meditací "otevřou" naše tělo i mysl k hlubšímu prožívání a vnímání. Cvičení využívají pohyb, dech, zvuk.

Arteterapie využívá výtvarnou tvorbu k podpoře zdraví, seberozvoje a růstu. Výtvarně kreativní proces napomáhá překonat a integrovat psychické a zdravotní obtíže. Obnovuje důvěru ve vlastní tvořivost a projev, uvolňuje a přináší radost.

Aktivní meditace jsou velmi účinnou, nedílnou součástí psychohygieny, uvolňují tělo i mysl od stresu, nahromaděného napětí, přirozeně detoxikují organismus.

Témata jednotlivých večerů viz níže dle data.

Těším se na vás!

Kde: Havlíčkův Brod, Jóga centrum Santóša, Svatovojtěšská 2835  (za Billou, vchod ze dvora, vedle Mamma centra)

Čas: 17:45 - 19:45

Přihlášky PŘEDEM: přes rezervační systém, e-mailem na alena.bakalarova@seznam.cz nebo na t.č. 724513644.

Na sebe si vezměte něco pohodlného, volného, možno také dlouhou sukni či šaty, teplé ponožky, dále šátek na oči. Podložky na relaxaci a deky jsou k dispozici na místě.

Cena: 250,- Kč v hotovosti na místě

Termíny a témata

Středa 29.1. "Životní síla" -  meditace Kundalini a posílení dráhy ledvin

Zaměříme se na uvolnění kloubů, vyzkoušíte si aktivaci energie v pánvi pomocí tzv. dynamiky pánevního dna, ukážeme si jednoduché cviky na posílení dráhy ledvin. Intuitivní kresbou se spojíme s našimi ledvinami ještě na trochu jiné, prožitkové úrovni.

Osho Kundalini meditace je výborná pro uvolnění napětí v těle a k probouzení životní energie. Každá buňka ve vašem těle bude oživena. Může být také prostředkem, jak "setřást" problémy a stres nebo jak se uzemnit a vnímat více svoje tělo. Má 2 dynamické fáze a 2 klidné.

Natřásej se, tanči, vnímej ...

Středa 12.2. "Intuice" - meditace Gourishankar a aktivace třetího oka

Zaměříme se na uvolnění šíje, ramen a celé hlavy. Naučíme se speciální dech, který aktivuje šišinku. Intuitivní kresba doplní prožitkové spojení s tématem večera.

Gourishankar je mystická noční meditace, otevírá mimo jiné "třetí oko" - intuici. Skládá se ze čtyř fází - speciálního dechu, pohledu do svíčky, latihanu (spontánního pohybu těla) a relaxace.

"Nedělejte pohyb: nechte, ať jemný a příjemný pohyb proběhne." (Osho)

Středa 25.3. "Centrování" - meditace Nadabrahma classic a uvolnění břicha

Zaměříme se na uvolnění břicha, bránice, pánve.

Nadabrahma Classic Je klidovější meditace využívající "bzučení" (zvuk "hmmm" se zavřenými ústy, humming),  k rozvibrování celého těla. Osho bzučení označuje jako vnitřní hudbu, která přináší hluboký mír celé bytosti a harmonizuje osobnost. Meditace podporuje centrování, zakořenění a sebeuvědomění, tělesně je zaměřena na břicho a duševně na vědomí. Nadabrahma je stará tibetská technika, která se původně prováděla v ranních hodinách.

Nadabrahma "Classic" využívá navíc muzikoterapeutické prvky, má krásnou hudbu, je osobně jedna z mých nejmilejších, už po pár tónech všechny buňky mého těla vibrují a naplňují se radostí z čirého bytí. Hudbu složil Igor Samotný (lektor s hlubokou uměleckou duší, 25let lektorské praxe, zakladatel Meditačního centra Lažánky). 

"Vnitřní harmonie je tak vzácná, tak božská, tak nádherná, ... ." (Osho: Oranžová kniha)