en-Krása

09/11/2022

Měsíc květen je oděný do nádherných květů a vůní, které mě oblažují a povzbuzují. Při procházkách teď doslova hltám očima vše, co vidím, intenzivně nadechuji vůně květů, poslouchám bzučení včel, vnímám slunce či chladivý vítr na své kůži. Raduji se z každé kapky deště, který mi dříve přišel otravný a patřil ke dnům se "škaredým" počasím. Vlastně si uvědomuji, že takové počasí už v mém životě není, už neříkám, že venku je škaredě. Mám ráda vůni země po dešti a je mi v posledních měsících tak vzácná! 

Kéž se necháme zas a znovu překvapovat a unášet všemi nádherami kolem nás, ať se dotýkají našeho srdce, ať nás hladí. Proč? Na co se soustřeďujeme, to sílí. Věnujeme-li pozornost kráse, bude krása prostupovat do našich životů. Možná si uvědomíme i krásu vlastní. Květen je na to jako stvořený, vždyť je to měsíc lásky. Krása je láska a láska je Bůh. 

Ať vidíme tedy v tomto čase co nejvíce krásy, ať necháme my sami vykvést ty nejkrásnější květy. Třeba to bude krásný úsměv, slovo, pohlazení, dárek, které pošleme dál, a které se spojí v jeden nádherný vesmírný proud plný lásky.