Ženské meditace Mohendžodáro

Pro všechny ženy s pokročilou meditační zkušeností (absolvování základního kurzu tantra-jógy, nebo zkušenost s několika jednorázovými meditačními semináři ap.) je otevřeno setkání se čtyřmi hlubokými ženskými meditacemi, které se dotýkají ženských aspektů jako Hospodyně (strážkyně domácího krbu), Kněžka, Rádkyně a Matka.

Tyto aspekty v sobě nesou kvality, které jsou v dnešním světě často nedoceňované, hodnoty jsou spatřovány spíše ve výkonu a úspěchu ve vnějším světě. I my ženy často neumíme v sobě tato témata uchopit a uvědomit si jejich velkou hodnotu i pro naše nejbližší a pro společnost. 

Pojďme společně objevovat, jaké možnosti se nám otevřou, pokud začneme s těmito hlubokými archetypy pracovat...

Meditace a jejich účinek

 • Pořádek v životě - léčí chaos a nejistotu v životě, přináší přirozený řád a spočinutí a uklidnění v základní disciplíně, kterou člověk potřebuje jako zdravý lidský základ pro jakoukoliv činnost. Meditace deprogramuje minulost a otevírá cestu k budoucnosti. Rozvíjí aspekt Hospodyně
  (Termín setkání s touto meditací: 17.9.2020
 • Otevřené božství - je výborná jako lék proti workoholismu a přehnanému shonu, léčí potlačené nebo přetékající ego a jeho nepříjemné projevy. Meditace učí vítězit bez boje prostým odevzdáním a dává vnitřní svobodu. Rozvíjí aspekt Kněžky
  (Termín setkání s touto meditací: 1.10.2020
 • Vědomé bytí - je esencí všech meditací, je to klidná technika, která rezonuje hluboko v podvědomí i nevědomí, bytí vychází z jednoduchosti a prázdnoty. S prázdnotou v mysli je bytí skutečné a člověk může žít opravdově. Rozvíjí aspekt Rádkyně
  (Termín setkání s touto meditací: 14.12.2020
 • Šťastné mateřství - harmonizuje a centruje nejdůležitější ženský aspekt, mateřství. Pomocí jednoduchých technik ladí ženu na přirozený instinkt a vědomé prožívání hlubokých emocí spojených s aspektem matky. Otevírá vnitřní sílu. Rozvíjí aspekt Matky
  (Termín setkání s touto meditací: bude upřesněn 2021
 • Každé setkání s danou meditací bude doplněno ještě tematicky o některé z těchto aktivit: spontánní tanec, uvolňující prožitková cvičení, práce s dechem, arteterapie (vyjádření skrze výtvarný projev, intuitivní kresba, práce s barvami), a další techniky, které podpoří uvědomění a prožití daného tématu a prohloubí uvolnění těla a psychiky.

  TIP: Pokud si chcete jednotlivé ženské aspekty a archetypy opravdu užít a trochu více si s nimi pohrát, můžete na každé setkání přijít laděné do barev, se kterými se aspekty pojí : Hospodyně - bílá, Kněžka - fialová, Rádkyně - žlutá, Matka - oranžová.

  Další podrobný popis k ženským meditacím jako takovým najdete níže na stránce.

  Kde: Žďár nad Sázavou, Jóga Jáma (klubovna Čochtanklubu), Smíchov 2280/1 (vedle hypermarketu Albert v budově Spomatu) 

  Termíny: čtvrtky 17.9., 1.10., 12.11.(zrušeno), 14.12.2020 (pondělí), x.y.2021 bude upřesněno  (4 setkání)

  Čas: 17:30 - 19:30 dne 17.9., ostatní setkání 17:00-19:00

  Přihlášky: e-mailem na alena.bakalarova@seznam.cz nebo přes rezervační formulář.

  Na sebe si vezměte něco pohodlného, volného, můžete i dlouhou sukni či šaty, teplé ponožky. Podložka i deka na relaxaci je k dispozici na místě.

  Cena: 1300,- Kč za celý cyklus (nebo 350,- Kč za jedno setkání)

  Převodem na účet 2800717869/2010 (Do zprávy pro příjemce uveďte příjmení a "ŽMP ZR". Prosím o zaslání fakturačních údajů na e-mail alena.bakalarova@seznam.cz - celé jméno, adresu, popř. IČ).

  Storno podmínky a další organizační informace najdete ZDE.

  Jedno setkání si lze případně "nahradit" jinou akcí podobného časového rozsahu, nebo formou určité slevy (max. 200,- Kč) na delší, např. celodenní akci, do 30.6.2021, pouze po osobní domluvě. Krácení kurzovného není možné.

  JoyVibrations, www.rassouli.com 

  Co jsou ženské meditace?

  Ženské aktivní meditace působí jemnou a laskavou formou, jsou přístupné začátečnicím i pokročilým. Postupně uvolňují tělo a psychiku a mohou ženu vést opravdu do hloubky. K plnému vnímání svého těla, k niterným prožitkům, k uvědomování svých opravdových potřeb. Přesouvají pozornost z výkonu na uvolnění.
  Meditace mají jednak více či méně aktivní části, kdy se využívá různých forem pohybu (tance, vlnění, třesení, víření, ...), dále dechu či zvuku, vědomého pozorování a vnímání, tantrických muder (pozic prstů).  Neméně důležitá je ale i fáze relaxační, někdy ve speciální relaxační poloze, kdy se zážitek a záznam z meditace integruje do těla a psychiky. 
  Vše umělecké hluboce zasahuje duši ženy, proto i hudba se speciálními muzikoterapeutickými prvky má v těchto meditacích velkou účinnost. Více vede ženu k uvolnění, způsobuje, že se tělo začíná vlnit, jemně vibrovat. 

  Meditační techniky a terapie pro osobní transformaci ženy

  Existuje celkem devět meditací. Proč devět? Tantra-jóga pracuje s devíti aspekty, s devíti projevy ženské energie. Žena postupně harmonizuje všech devět aspektů, její osobnost se tak rozzáří v celé kráse.

  Každá meditace je hodinová. Každá meditace tvoří terapii. Všechny meditace jsou jedinečné, laskavé, přístupné a otevřené začátečníkům i pokročilým. Meditace je vždy zaměřena na určitou hlubokou vnitřní potřebu ženy s praktickými účinky a názvy.

  Meditace jsou tvořeny z 28 dlouhých uměleckých skladeb mnoha žánrů:

  • 7 nádherných skladeb pro spontánní a prožitkový tanec - 4 účinné rezonanční techniky
  • 4 blahodárná cvičení přírodní léčby - 3 techniky pro transformaci sexuality
  • 3 způsoby blaženého doteku - 7 účinných meditačních technik
  • 9 užitečných relaxačních pozic - 9 tanter prstů a jejich biorezonátorů

  Celý projekt meditací Mohendžodáro je unikátní tím, že každá meditace má svoji mudru, tantru prstů, a tato mudra je zapojena do procesu meditace. Podporuje a rozvíjí účinek meditační techniky. Mudry přinášejí a otevírají záznam ze zážitku meditace také kdykoliv během dne.

  Jednotlivé meditace mají spojitost i s vývojem lidského života, postupně od raného dětství po stáří, umožňují tedy i doprožití či harmonizování některých období v životě.

  Tyto meditace vznikly v rámci jedinečného projektu a tréninku nazvaném Mentorka ženských meditací a Královna ženských kruhů

  Meditace vytvořil Ing. Igor Samotný, tvůrce vize Mohendžodáro, který dosáhl stavu Samadhi, ve kterém jsou ženské a mužské vlastnosti vyrovnány v harmonický celek. Jako jediný muž je zakladatelem Mohendžodára, velmi úspěšným lektorem zvláště pokročilých seminářů, je hlavní metodikem a dramaturgem Mohendžodára a učitelem lektorek a cvičitelek. Má více než 20tiletou praxi ve vedení ženských seminářů, tantrických škol a dalších seminářů osobního rozvoje.