Ženské meditace Mohendžodáro

Ženské aktivní meditace působí jemnou a laskavou formou, jsou přístupné začátečnicím i pokročilým. Postupně uvolňují tělo a psychiku a mohou ženu vést opravdu do hloubky. K plnému vnímání svého těla, k niterným prožitkům, k uvědomování svých opravdových potřeb. Přesouvají pozornost z výkonu na uvolnění. 

Meditace mají jednak více či méně aktivní části, kdy se využívá různých forem pohybu (tance, vlnění, třesení, víření, ...), dále dechu či zvuku, vědomého pozorování a vnímání, tantrických muder (pozic prstů). Neméně důležitá je ale i fáze relaxační, někdy ve speciální relaxační poloze, kdy se zážitek a záznam z meditace integruje do těla a psychiky. 

Vše umělecké hluboce zasahuje duši ženy, proto i hudba se speciálními muzikoterapeutickými prvky má v těchto meditacích velkou účinnost. Více vede ženu k uvolnění, způsobuje, že se tělo začíná vlnit, jemně vibrovat. 

Každý měsíc se setkáš s jednou meditací, bude vybraná pro dané období.

Každé setkání s danou meditací bude doplněno ještě tematicky o některé z těchto aktivit: spontánní tanec, uvolňující prožitková cvičení, práce s dechem, a další techniky, které podpoří uvědomění a prožití daného tématu a prohloubí uvolnění těla a psychiky. 

Meditace na sebe volně navazují, lze absolvovat jakoukoli zvlášť. Pokud se však rozhodneš absolvovat všechny, efekt se bude násobit. Sled meditací byl zvolen záměrně, se znalostí účinků a vzájemného působení archetypů.

Otevřené božství

Meditace zvolená pro konec ledna. Leden je hodně niterný, stvořený pro meditaci a ladění se na vizi.

Fyzicky působí tato meditace na přední, jinovou, dráhu těla, podporuje ledviny, narovnává záda. Dále dává vnitřní svobodu, a učí vítězit bez boje prostým odevzdáním. Léčí také ego, přetékající či potlačené, je lékem proti workoholismu a přehnanému shonu.Rozvíjí aspekt Kněžky. Tento aspekt je zajímavý tím, že podle transformační psychologie v tantra józe je to bod "0", bod, ze kterého vše vzniká, prvopočátek všech dalších aspektů a energií s nimi spojených. Tento aspekt se pojí s fialovou barvou.

Termín: 30.1.2024

Tvořivé dětství

Meditace zvolená pro konec února. Díky předchozí meditaci máme vizi a nyní můžeme s lehkostí vstupovat do dalšího období. V přírodě je zdánlivý klid, avšak něco nového se již rodí, naděje na ukončení zimy sílí...

Podporuje psychické uvolnění, vnáší lehkost a tvořivost do života, v tantra-józe je spojena s aspektem Herečky, s emocemi, vyjadřováním se, uměním, múzami. Pomáhá doprožívat potřeby z dětství, zvláště podporuje schopnost objevovat nové věci, léčí dogmatickou výchovu a pomáhá rozvíjet mysl a mozek. Podporuje život a umění si hrát. Člověk je pak schopen se postavit čelem ke každé životní situaci. Tento aspekt s barvou křišťálu - případně variacemi stříbrné či světlounkých odstínů fialové.

Termín: 27.2.2024

Pořádek v životě

Meditace zvolená pro předjaří. Vytváří prostor pro nové, přináší nový vítr do plachet.

Léčí chaos a nejistotu v životě, přináší přirozený řád a spočinutí a uklidnění v základní disciplíně, kterou člověk potřebuje jako zdravý lidský základ pro jakoukoliv činnost. Laskavá disciplína je pro člověka v mnohých ohledech léčivá. Meditace deprogramuje minulost a otevírá cestu k budoucnosti. Rozvíjí aspekt Hospodyně (strážkyně domácího krbu). Tento aspekt se pojí s bílou barvou.

Termín: 26.3.2024

... Postupně zveřejním další témata pro další termíny. ...


Termíny 2024

30. ledna, 27. února, 26. března, 23. dubna, 21. května, 18. června.

Úterý 17:30 - 19:30

Havlíčkův Brod, Jóga centrum Santóša, Svatovojtěšská 2835 (vedle Mamma centra, za Billou, vchod ze dvora)

Přihlášky: emailem na alena.bakalarova@seznam.cz nebo v rezervačním systému 

Cena: 400,- Kč / 1 setkání (Meditace na sebe volně navazují, lze absolvovat jakoukoli zvlášť.) 

Platba na místě v hotovosti nebo předem na účet 2800717869/2010 (Do zprávy pro příjemce uveďte příjmení a "ŽM HB".  Prosím o zaslání fakturačních údajů na e-mail alena.bakalarova@seznam.cz - celé jméno, adresu, popř. IČ).

Storno podmínky a další organizační informace najdete ZDE.

Na sebe si vezměte něco pohodlného, volného, můžete i dlouhou sukni či šaty, teplé ponožky. Podložka i deka na relaxaci je k dispozici na místě.

Vhodné pro ženy jakéhokoli věku, vše se dá uzpůsobit i momentálním fyzickým možnostem, variace jsou možné. Jde především o prožitek, ne o výkon a perfektní provedení :-)

TIP: Pokud si chcete jednotlivé ženské aspekty a archetypy opravdu užít a trochu více si s nimi pohrát, můžete na každé setkání přijít laděné do barev, se kterými se aspekty pojí : Herečka - "křišťálová" - tj. variace stříbrné či světlounké odstíny fialové, Kráska - zelená, Léčitelka - hnědá, Živitelka - modrá, Milenka - červená, Hospodyně - bílá, Kněžka - fialová, Rádkyně - žlutá, Matka - oranžová.


Více o ženských meditacích

Existuje celkem devět meditací. Proč devět? Tantra-jóga pracuje s devíti aspekty, s devíti projevy ženské energie. Žena postupně harmonizuje všech devět aspektů, její osobnost se tak rozzáří v celé kráse.

Každá meditace je hodinová. Každá meditace tvoří terapii. Všechny meditace jsou jedinečné, laskavé, přístupné a otevřené začátečníkům i pokročilým. Meditace je vždy zaměřena na určitou hlubokou vnitřní potřebu ženy s praktickými účinky a názvy.

Meditace jsou tvořeny z 28 dlouhých uměleckých skladeb mnoha žánrů:

  • 7 nádherných skladeb pro spontánní a prožitkový tanec - 4 účinné rezonanční techniky
  • 4 blahodárná cvičení přírodní léčby - 3 techniky pro transformaci sexuality
  • 3 způsoby blaženého doteku - 7 účinných meditačních technik
  • 9 užitečných relaxačních pozic - 9 tanter prstů a jejich biorezonátorů

Celý projekt meditací Mohendžodáro je unikátní tím, že každá meditace má svoji mudru, tantru prstů, a tato mudra je zapojena do procesu meditace. Podporuje a rozvíjí účinek meditační techniky. Mudry přinášejí a otevírají záznam ze zážitku meditace také kdykoliv během dne.

Jednotlivé meditace mají spojitost i s vývojem lidského života, postupně od raného dětství po stáří, umožňují tedy i doprožití či harmonizování některých období v životě.

JoyVibrations, www.rassouli.com 

Tyto meditace vznikly v rámci jedinečného projektu a tréninku nazvaném Mentorka ženských meditací a Královna ženských kruhů

Meditace vytvořil Ing. Igor Samotný, tvůrce vize Mohendžodáro, který dosáhl stavu Samadhi, ve kterém jsou ženské a mužské vlastnosti vyrovnány v harmonický celek. Jako jediný muž je zakladatelem Mohendžodára, velmi úspěšným lektorem zvláště pokročilých seminářů, je hlavní metodikem a dramaturgem Mohendžodára a učitelem lektorek a cvičitelek. Má více než 20tiletou praxi ve vedení ženských seminářů, tantrických škol a dalších seminářů osobního rozvoje.