Aktivní meditace

Motto: "Vnitřní harmonie je tak vzácná, tak božská, tak nádherná, ... ." (Osho: Oranžová kniha)

Milé ženy,

srdečně vás zvu na dopolední pondělní aktivní meditace. Je to skvělý způsob, jak začít nový týden, s novými inspiracemi, vhledy, impulzy.

Aktivní meditace jsou velmi účinnou, nedílnou součástí psychohygieny, uvolňují tělo i mysl od stresu, nahromaděného napětí, přirozeně detoxikují organismus. Meditace jsou také formou přírodní léčby.

Málokdo si v dnešní době dovede sednout do tureckého sedu a být v meditaci. Tady a teď. Západní člověk je většinou plný spousty vjemů, stresu, nahromaděných a nevyjádřených emocí. Aktivní meditace používají techniky pro uvolnění těla, vyprázdnění mysli, používají pohyb, dech, zvuk, podporují vyjádření, a teprve na konci nastává relaxační tichá fáze, kdy se zážitek meditace integruje do těla a psychiky. Z chaosu, z vnějšího prostředí, se dostáváme do ticha, do vnitřního světa. 

Prostřednictvím meditace člověk odstraňuje balast ze svého života, objevuje svoje skutečné potřeby a uspokojuje je, zjednoduší svoji mysl, používá ji věcně, bez zbytečných programů a nánosů minulosti. Spousta problémů najednou mizí, nastupuje pocit svobody a radosti z bytí. 

S jakými meditacemi se můžete setkat?

  • Osho meditace: Kundalini, Nadabrahma, Chakra Sounds, Chakra Dance, Gourishankar, Golden Flower.
  • Ženské meditace Mohendžodáro: Tvořivé dětství, Laskavé sebepřijetí, Imunitní posílení, Otevření se intimitě, Umění se prosadit, ...
  • Meditace Igora Samotného (lektor s hlubokou uměleckou duší, 25let praxe, zakladatel Meditačního centra Lažánky): Kundalini Classic, Nadabrahma Classic, Devavani, Měsíční lůno, Kundalini Orgasmic, No Mind, Art Meditation, Malý Blázen, Chintamani, Ano-Ne, ...

Nechejte se překvapit v daný den, jaká meditace bude zvolena a s jakými tématy pracuje, vše bude krátce vysvětleno před danou meditací.

Součástí lekce mohou být i jednoduchá bioenergetická cvičení, která pomáhají, mimo jiné, odstranit chronická svalová napětí. Před samotnou meditací "otevřou" naše tělo i mysl k hlubšímu prožívání a vnímání. Cvičení využívají pohyb, dech, zvuk.

Zde popisuji například moji oblíbenou meditaci Nadabrahma:
Nadabrahma Classic je klidovější meditace využívající "bzučení" k rozvibrování celého těla. Osho bzučení označuje jako vnitřní hudbu, která přináší hluboký mír celé bytosti a harmonizuje osobnost. Meditace podporuje centrování, zakořenění a sebeuvědomění, tělesně je zaměřena na břicho a duševně na vědomí. Nadabrahma je stará tibetská technika, která se původně prováděla v ranních hodinách. Nadabrahma "Classic" využívá navíc muzikoterapeutické prvky, má krásnou hudbu, je osobně jedna z mých nejmilejších, už po pár tónech všechny buňky mého těla vibrují a naplňují se radostí z čirého bytí. 

Těším se na vás!

Kde: Havlíčkův Brod, prostory Jóga centra Santóša, Svatovojtěšská 2835 (vedle Mamma centra, za Billou, vchod ze dvora) 

Termín: pondělky od 6.1.2020 

Čas:  10:00-11:15  

Přihlášky PŘEDEM: využijte, prosím, rezervační systém Jóga centra Santóša 

Na sebe si vezměte něco pohodlného, volného, možno také dlouhou sukni či šaty, ponožky, a dále šátek na oči. Podložky na relaxaci i deky jsou k zapůjčení na místě.

Cena: 150,- Kč/lekce v hotovosti na místě