Aktivní meditace

Motto: "Vnitřní harmonie je tak vzácná, tak božská, tak nádherná, ... ." (Osho: Oranžová kniha)

Milí,

srdečně vás zvu na volná setkávání s aktivními meditacemi.

Aktivní meditace jsou velmi účinnou, nedílnou součástí psychohygieny, uvolňují tělo i mysl od stresu, nahromaděného napětí, přirozeně detoxikují organismus. Meditace jsou také formou přírodní léčby.

Málokdo si v dnešní době dovede sednout do tureckého sedu a být v meditaci. Tady a teď. Západní člověk je většinou plný spousty vjemů, stresu, nahromaděných a nevyjádřených emocí. Aktivní meditace používají techniky pro uvolnění těla, vyprázdnění mysli, používají pohyb, dech, zvuk, podporují vyjádření, a teprve na konci nastává relaxační tichá fáze, kdy se zážitek meditace integruje do těla a psychiky. Z chaosu, z vnějšího prostředí, se dostáváme do ticha, do vnitřního světa. 

Prostřednictvím meditace člověk odstraňuje balast ze svého života, objevuje svoje skutečné potřeby a uspokojuje je, zjednoduší svoji mysl, používá ji věcně, bez zbytečných programů a nánosů minulosti. Spousta problémů najednou mizí, nastupuje pocit svobody a radosti z bytí. 

S jakými meditacemi se můžete setkat?

  • Osho meditace: Kundalini, Nadabrahma, Chakra Sounds, Chakra Dance, Gourishankar, Golden Flower.
  • Ženské meditace Mohendžodáro: Tvořivé dětství, Laskavé sebepřijetí, Imunitní posílení, Otevření se intimitě, Umění se prosadit, ...
  • Meditace Igora Samotného (lektor s hlubokou uměleckou duší, 25let praxe, zakladatel Meditačního centra Lažánky): Kundalini Classic, Nadabrahma Classic, Devavani, Měsíční lůno, Kundalini Orgasmic, No Mind, Art Meditation, Malý Blázen, Chintamani, Ano-Ne, ...

Každá meditace pracuje s určitými tematy, a je pro ni určená speciální muzikoterapeutická hudba. Vše bude krátce vysvětleno na začátku setkání. 

Součástí lekce mohou být i jednoduchá bioenergetická cvičení, která pomáhají, mimo jiné, odstranit chronická svalová napětí. Před samotnou meditací "otevřou" naše tělo i mysl k hlubšímu prožívání a vnímání. Cvičení využívají pohyb, dech, zvuk.

Veškeré pohybové prvky jdou uzpůsobit momentálním fyzickým možnostem, nejde o dokonalost provedení, ale o uvolnění, pozornost sobě, přítomnost, vědomí, tedy o vytváření meditačního stavu.

Těším se na vás!

Kde: Havlíčkův Brod, prostory Jóga centra Santóša, Svatovojtěšská 2835 (vedle Mamma centra, za Billou, vchod ze dvora) 

Termíny a témata: viz níže 

Přihlášky PŘEDEM: využijte, prosím, rezervační systém

Na sebe si vezměte něco pohodlného, volného, ženy mohou také dlouhou sukni či šaty, ponožky, a dále šátek na oči. Podložky na relaxaci i deky jsou k zapůjčení na místě.

Cena: 200,- Kč/lekce v hotovosti na místě

Středa 21.10.2020 Meditace Osho Kundalini ( 19:30- 21:00, muži i ženy)

Životní síla. Uvolnění těla a psychiky od stresu. Pevné základy v životě. (polovina meditace využívá aktivnější pohyb)

Úterý 8.12.2020 Meditace Nadabrahma classic ( 16:00- 17:30, muži i ženy)

Centrování. Klid uprostřed bouře. Sebejistota. (pohybově nenáročná klidnější meditace)

x.x. Meditace Devavani ( 19:30- 21:00, muži i ženy)

Vnitřní dítě. Hluboké psychické uvolnění. Vyrovnání polarit vnitřní muž- vnitřní žena. (pohybově nenáročná klidnější meditace)


Termíny pro 2021 budou vypsány posléze...