Docházkový kurz Mohendžodáro

Milé ženy,

srdečně vás zvu na docházkový kurz tantrické jógy pro ženy. Jedná se o základní stupeň Mohendžodáro - naučíte se základy tantra-jógy pro ženy - dynamiku pánevního dna, ásany Mateřského okruhu, některé aktivní ženské meditace a Osho meditace. Setkání probíhají v uzavřené skupině žen.

Budete vědět, jak rozvádět svou životní energii z pánve dále do těla, jak ji využít ke zlepšení zdraví a ke zvýšení celkové vitality. Budeme harmonizovat čakry (energetická centra v těle) a hormonální systém. Navážete také spojení se svou "vnitřní ženou", nádhernou bohyní uvnitř sebe. Můžete se těšit na speciální aktivní meditace s muzikoterapeutickou hudbou, intuitivní tanec či arteterapii (vyjádření skrze umělecký projev; automatická kresba, působení barev, aj.)

Mohendžodáro má velmi pozitivní účinky na ženské zdraví. Působí jako účinná prevence spousty zdravotních problémů. Prokrvení a posílení svalů pánevního dna ("dynamika pánevního dna") pomáhá při léčení a odstraňování problémů ženských orgánů. Tantra-jóga přináší zlepšení gynekologických potíží jako jsou výtoky, bolesti, krvácení a také posiluje ženské tělo a jeho schopnost počít dítě.

Jednotlivé ásany působí jako bylina. Postupně narovnávají a harmonizují tělo, zároveň jemně působí na úrovni psychiky. Otevírají témata spojená s životem ženy, s ženskými archetypy, uzdravují a doplňují energii tam, kde je třeba. Není to jen fyzické cvičení, důležitý je tzv. meditační stav, meditace a ásany tvoří celek, který nelze oddělovat. Jen tak může být Mohendžodáro celostní a účinné.

Naučíte se první čtyři ásany, tzv. Mateřský okruh, každá ásana má 2 polohy, tedy celkem 8 pozic, které na sebe navazují a tvoří první smysluplný energetický celek. Může se stát vaším malým osobním rituálem či tancem, který vás bude vyživovat a posilovat.

Pro domácí praxi budete mít k dispozici skripta a vše, co se naučíte na kurzu včetně doplňkových cvičení a technik, budete moci nadále využívat. Pro zájemkyně bude doporučena vhodná meditace pro domácí terapii (je možné si případně zakoupit originální CD s hudbou a návodem).

Kurz je vhodný pro ženy jakéhokoli věku, jednotlivé meditace a ásany mohou být po konzultaci s lektorkou přizpůsobeny momentálnímu zdravotnímu stavu.

Těším se na vás!

Kde: Havlíčkův Brod, prostory Jóga centra SantóšaSvatovojtěšská 2835 (vedle Mamma centra, za Billou, vchod ze dvora)

Termíny původně vypsané: 30.9., 7.10., 21.10., 4.11., 11.11., 18.11., 25.11., 2.12., 9.12., 16.12. 2020 (středy, 10 setkání v uzavřené skupině max. 8 žen)

Kurz je OBSAZEN.

--------------------------------------------
Termíny kurzu po přerušení z důvodu vládních nařízení : 

30.9., 7.10., 21.10. (setkání venku),
2.12., 9.12., 16.12. 2020
6.1., 13.1., 27.1., 10.2. 2021

--------------------------------------------

Ukázkové hodiny se budou konat 9., 16. a 23.září 2020.

Čas: 17:15 - 19:15

Přihlášky: e-mailem na alena.bakalarova@seznam.cz

Cena: 3500,- Kč
Pro platby do 9.9.2020 včetně platí zvýhodněné kurzovné 3200,- Kč.

Vaše místo bude závazně rezervované po zaplacení celého kurzovného či zálohy ve výši 1000,- Kč na účet 2800717869/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte příjmení a "DKM HB". Na e-mail zašlete, prosím, i fakturační údaje (celé jméno a adresu, popř. IČ ap.). Doklad lze většinou využít i pro příspěvek na cvičební aktivity od zdravotní pojišťovny. Podmínky přihlášení a storno podmínky najdete zde.

Jedno setkání si lze případně "nahradit" jinou akcí podobného časového rozsahu, nebo formou určité slevy na delší, např. celodenní akci, vždy do půl roku od ukončení kurzu, pouze po osobní domluvě. Krácení kurzovného není možné.

S sebou: Na sebe si vezměte něco pohodlného, volného, nejlépe dlouhou sukni či šaty, teplé ponožky, dále šátek na oči. Podložka i deka na relaxaci je k dispozici na místě.