Arteterapie pro radost

Relaxační a arteterapeutická skupina

Uzavřená facebooková skupina pro vzájemnou podporu, radost, inspiraci a poznávání sebe sama. Uvolnění mysli a osobní růst. Jemné a účinné relaxační a arteterapeutické techniky

S nadšením Tě zvu do podpůrné terapeutické skupinky na facebooku. Mým přáním je, abychom se zde mohli sejít s otevřeným srdcem, abys zde našla inspiraci, uvolnění, a další střípky sebepoznání. Bude to pohodové, asi jeden podnět týdně, ať už z arteterapie či meditací a relaxací.

Co je to arteterapie?

Arteterapie využívá výtvarnou tvorbu k podpoře zdraví, seberozvoje a růstu. Výtvarně kreativní proces napomáhá překonat a integrovat psychické a zdravotní obtíže. Obnovuje důvěru ve vlastní tvořivost a projev, uvolňuje a přináší radost. Budeš moci nahlédnout na svůj život z trochu jiného úhlu, mohou Ti přijít zajímavá uvědomění, inspirace, nápady, budeš příjemně relaxovat a objevovat svůj tvůrčí projev. 

Kdo Tě ve skupině bude podporovat?

Ahoj, jmenuji se Alena.

Asi před patnácti lety jsem začínala hlouběji poznávat různé metody osobního rozvoje a nejvíce mne oslovila arteterapie, aktivní meditace a individuální práce s klienty s využitím kineziologického svalového testu. Moji cestu nejvíce formovala tantrická jóga pro ženy Mohendžodáro a kurz osobního rozvoje Zdeňky Jordánové, v mé se práci se tyto "směry" promítají nejvíce.

Poslední roky používám arteterapeutické techniky i na prožitkových meditačních kurzech pro ženy a také se mi osvědčily při on-line komunikaci. Skvěle podporují ženskou energii, jejíž podstatou je právě tvořivost. Přináší spoustu dalších střípků k zvědomění určitých životních témat a situací. Jemně, avšak velmi účinně, pracuje s emocemi a schopností vyjádřit se. 

Pomohu Ti rozplést některé nitky Tvého životního příběhu, povedu Tě k vnitřnímu klidu a důvěře sama v sebe.

VE SKUPINĚ VYUŽÍVÁM OVĚŘENÉ TECHNIKY, 
KTERÉ POUŽÍVÁM OSOBNĚ A TAKÉ PŘI PRÁCI SE ŽENSKÝMI SKUPINAMI.

Součástí jsou i krátké meditace, relaxace a muzikoterapie (léčivé působení hudby).

Arte-skupina Ti přinese

 • uvolnění napětí mysli i těla,
 • záchytné antistresové techniky,
 • možnost práce s emocemi,
 • možnost, jak účinně relaxovat,
 • citlivější naladění na sebe a svoje opravdové potřeby,
 • důvěru v sebe a svoji intuici,
 • jemné léčení duše,
 • podporu a sdílení,
 • osobní růst a radost.

"Pro mě zase bomba, super terapie. Je pěkné, jak jednoduše se člověk o sobě dozví spoustu věcí."

"Ta hudba je opravdu léčivá, pouštím si ji teď každý den."

"Tanec je super!"

"Dnes jsem si vyčlenila dvě hodiny pro sebe. Užila jsem si to."

Co můžeš od skupiny očekávat?

Mým přáním je, aby se skupina stala bezpečným a laskavým místem, ve kterém bude možné sdílet, poznávat sebe a svůj životní příběh, růst, podporovat se. 

Bude to pohodové, asi jeden podnět týdně, ať už z arteterapie či meditací a relaxací.

 • Každý měsíc zde bude jedno hlavní téma a jedna hlavní arteterapeutická technika, jejíž výsledek budeš moci zkonzultovat ve skupině a dostaneš i můj vhled.
 • Další podpůrné techniky z oblasti osobního rozvoje (ca. 1x týdně) budou rozvíjet a podporovat hlavní téma.
 • Jednou za měsíc on-line video setkání pro možnost osobního povídání nad obrázky a hlubší práci ve skupině.

Členský příspěvek pak bude činí 400,- Kč/měsíc nebo 1000,- Kč/čtvrt roku.

Skupina je pro ženy, které jsou ochotné být v rámci svých možností alespoň trochu aktivní. Nemusíš komentovat a zvládat vše, ale minimum je jednou měsíčně posdílet k jedné technice a poskytnout zpětnou vazbu jedné ženě.

Skupina je vhodná i pro "začátečnice".

Časté otázky:

Nemám žádné zkušenosti s arteterapií, je pro mne kurz vhodný?
Ano, návody jsou srozumitelné, můžeš se případně kdykoli zeptat na nejasnosti.

Neumím kreslit, vadí to?
Arteterapie není o dokonalosti, jde spíše o "hru" s barvami a technikami, je pro radost, uvolnění, pro sebepoznání. Není třeba mít vůbec žádné obavy, naopak, často lidé získají zpět důvěru v sebe a svůj výtvarný projev a sami sebe mile překvapují. 

Co když nebudu ve skupině "stíhat"?
Pokud si jednou týdně vyhradíš asi 1 -2 hodiny času, bez problémů budeš držet krok. Hlavní zadání a podněty budou přehledně seřazeny v tzv. průvodcích, neztratíš se tak v komentářích a budeš se moci věnovat tomu, co tě nejvíce osloví.

Jak je to s členským příspěvkem?

Po uplynutí Tebou zvoleného období Ti přijde nabídka na prodloužení členství a zaplacení příslušné částky. Pokud se rozhodneš nepokračovat, nemusíš nic vysvětlovat, ze skupiny jednoduše odejdeš.