Méně mysli, více vnímej

Účinné metody k uvolnění mysli

Kurz je úvodem do relaxačních a meditačních technik. Vyzkoušíte si jednoduché a snadno uchopitelné prvky z aktivních meditací a dechových cvičení, z arteterapie či relaxačních metod. Záměrem je naučit se účinné způsoby, jak zklidňovat přetíženou mysl, tišit rozjitřené emoce, nalézat vnitřní klid a poznávat ženskou energii.     

Kurz je pro ženy, které:

• se cítí přetížené, ve stresu či pod tlakem,

• jsou často unavené a mají málo energie,

• používají hodně rozum a není pro ně snadné "vypnout" hlavu,

• hledají způsob, jak věnovat více pozornosti sobě a svému opravdovému já,

• chtějí mít více kontakt se svým ženstvím.

Ukážeme si různé cesty k meditaci, nejde o sezení v klidu, naopak, použijeme pohyb, dech, zvuk, arteterapii. Jsou to osvědčené metody, které nás dostávají takzvaně "do těla", do kontaktu s přítomným okamžikem. Je snadnější nebojovat s myšlenkami, ale podpořit vyjádření, aby se vytvořil prostor, kde je čím dál snazší vnímat klid, prostor za myšlenkami, být tady a teď.


"Vždycky jsem si tak nějak myslela, že meditovat znamená sedět v lotosovém květu a prsty spojenými do muder. O:) Tvůj kurz mi ukázal, že to tak vůbec není a že jsou cesty, které jsou pro mě mnohem přirozenější a které jsem i tak nějak intuitivně dělala dřív, ale nebylo v nich to uvědomění si přítomného okamžiku. Chvíle venku, mezi lány obilí, které zpívají píseň hojnosti. Na loukách plných květin a bylinek. V kombinaci hudby a intuitivního pohybu nebo tance, která otevírá mysl i srdce. :) Uvědomění si přítomného okamžiku opravdu stojí za to. :) Určitě to bude chtít z mé strany ještě hodně tréninku, ale někdy stačí vědět, jak chutná co, co duše chce. :) " (Lucie A.)


Jak bude kurz probíhat?

Přijde Ti odkaz na stránku s uzavřenou členskou sekcí, kde najdeš každý týden podklady ve formě videa či audia, pracovních listů. Dozvíš se něco i z teorie, ale důležitá je především část prožitková. Praktické tipy, jak do každodenního života zařazovat prvky z meditací, relaxací a ostatních technik osobního rozvoje.

Navíc tipy pro domácí / venkovní praxi off-line.

🤗 Osobní podpora: Během kurzu můžeš využít mé podpory, v případě otázek Ti budu k dispozici na e-mailu nebo messengeru.

Témata:

  • 1. týden - Jak funguje mysl - mysl a její pastičky, vědomá pozornost, pětiminutovky - tipy na všední den.

  • 2. týden - Uvolnění mysli - úvod do relaxace, relaxace na "uvolnění hlavy", uvolňování napětí v těle.

  • 3. týden - Aktivní meditace - úvod do meditace, meditační desetiminutovky, práce s životní energií.

  • 4. týden - Pevný střed - záchytné body ke zvládání stresových situací, trio psychické pohody, relaxace a meditace podporující pevný střed. 

    🎁 Bonusová meditace Emoce a životní energie. Taneční meditace pro uvolnění emoční zátěže a načerpání energie.

    🎁 Setkání na Zoomu s možností otázek a povídání nad tématy, které vám během kurzu vyvstanou.

    🎁 A možná přijde i kouzelník...😄 Aneb minimálně ještě jeden bonus pro všechny účastnice. Vytvořený na míru. Dle vašich nejčastějších dotazů, zpětných vazeb a potřeb.

Přístup k materiálům na stránce budeš mít až do konce xxxx.

Kurz je více laděn pro začátečnice či mírně pokročilé. (Kdo se zabývá meditacemi už delší čas, může to být návrat k jednoduchosti a uvědomění si stavebních kamenů, hlubší prožitek kratších základních technik).


"Tento kurz je skvelou príležitosťou vyskúšať si rôzne formy meditácie, relaxácie a uvoľnenia mysle. Je to úžasný úvod do témy aj pre človeka, ktorý s meditáciami nemá žiadne skúsenosti. Vyskúšaš si, čo ti najlepšie vyhovuje. čo ťa najviac baví. A aj keď máš teraz pocit, že nemáš na takéto veci čas, choď do toho. Sú to len tvoje obavy a postupne zistíš, že ťa to láka, aby si si zážitok zopakovala." (L'udmila G.)***V přípravě***

👉 kurz je v přípravě 


Časté otázky:

Kdy dostanu podrobnosti ke kurzu? Těsně před začátkem kurzu Ti na e-mail přijdou další informace a odkaz na stránku s podklady.

Kolik času si mám vyhradit? Záleží na tom, jak moc chceš z kurzu získat. Obvykle je to asi 2 hodiny týdně.

Nechci trávit dlouhý čas u počítače, můžu dělat něco z kurzu i off-line? Ano, kurz je vytvořen s ohledem na to a bude několik doporučení i na praxi venku či bez počítače a telefonu. 

Mohu se zúčastnit jako začátečnice nebo pokud mi nejdou meditace? Ano, mou snahou je udržet jednoduchost a budu zařazovat takové prvky, které jsou uchopitelné i pro začátečníky.

Jak dlouho mohu využít materiály z kurzu? Přístup na stránku budeš mít do konce srpna 2022. Nicméně (nejen) tipy na domácí či venkovní praxi z kurzu už budeš moci využívat kdykoli, protože je budeš znát. :-) 

Co když budu mít během kurzu nějaké otázky? Můžeš se na mě obrátit skrze e-mail alena.bakalarova@gmail.com nebo messenger mé fb stránky.

Reference

Jitka

„Nejlepší byl tvůj doprovod. To mně dostalo. Oproti jiným on- linům velice věcné, žádné zbytečné "okecávačky".

"V jednoduchosti je opravdu krása...to uvolnění jednoduchými technikami si určitě zachovám. Meditace na pánev a na hlavu byly pro mně hodně zásadní. A pak to otvírání srdce."

Mia

„Za mňa vysoko hodnotím krásne vedenie jednotlivých techník a meditácií, pre mňa ako analytický typ je dôležitý konkrétny popis :-) a veľmi si cením uvedenie aj toho, že nie každý hneď musí niečo cítiť, mať obrazy, hlboko prežívať rôzne pocity.“

Janka

Co bylo na kurzu nejlepší?

„1. V prvom rade ty ako lektorka! Tvoj prejav,spontánnosť,vidieť tvoju autentickosť pri videách. 2. Informacia na začiatku tyzdňa, čo nás čaká. 3. Jednoduchosť a pritom predsa účinnosť. 4. Nie príliš veľa úloh,techník. 

Pohyb, tanec pri hudbe je vynikajúca technika na prežitie prítomnosti,naozaj uvoľňuje myseĺ,oživuje telo,dodáva energiu. Dychové cvičenia som nedokázala precítiť tak ako by som chcela,ale v každom prípade si ich znova zopakujem ,aby som sa na ne lepšie nacítila. “

Romana


„Má milá, tento kurz mi ukázal, že můžu relaxovat tancem, dýcháním, zpěvem, malovat si a cítit se přitom uvolněně a spokojeně. Nejvíce mě překvapilo, že stačí málo a hned ze mě spadne stres a rychle se uvolním. Různé techniky na uvolnění stresu jako je dýchání, tanec, prožitkové malování jdou velmi dobře zakomponovat do běžného života ženy. Všimla jsem si, že jsem v průběhu čtyř týdnů stala uvolněnější, hodně jsem se od srdce smála. “

Karolína

„Kurz byl hodně praktický, obsahoval množství terapeutických technik. A opravdu moc Vám za to děkuju. Včera jsem v průběhu dne přirozeně dělala některé z technik a bylo to moc fajn. Taky bylo dobré, že ne vše bylo online tady a teď a mohla jsem si techniky i dohnat jindy dle mých časových možností.

...Že je skvělé nejen v případě úzkosti či smutnění, ale i preventivně zapojovat do svého každodenního fungování různé techniky: hlas, relaxace, dýchání, vědomé prožívání, pobyt v přírodě, uzemnění se soustředěním na nohy hlavně venku, kreslení. A má to skvělý efekt.“

Klára


„Kurz se mi líbil, bylo vidět, že jednotlivá témata byla jasně promyšlená. Není nad vlastní zážitek z prožité praxe, k čemuž milá lektorka vybízela a to je vlastně asi i to, co si každá z kurzu odnese především. Jedná se o jednoduché i časově trochu náročnější techniky, takže si každá může vybrat dle svých možností, chuti. Ale vše má svůj účinek. Kurz lze brát i jen jako inspiraci na práci se sebou, svými emocemi, tělem. “

Jana

„Kurz byl uzasny, prijemny, lidsky, lektorka netlačí na pilu, na vše je dostatek času, ale přitom se otevírají témata strach, emoce, vnitřní žena za mne úžasný kurz s úžasnou lektorkou “

Eva

„Jednoduché postupy, jednoduché a jasné vysvětlení a při tom, člověk hned cítí, že se něco mění (třesení, vlnění, čmárání, zpívání áááá), laskavý přístup. “